Kodaň, Dánsko

Konečne po asi roku a pól prišiel ten čas ísť na výletodovolenku. Viki má totiž kamaráta, ktorý študuje a žije v Kodani a my sme našli lacné letenky. Nebolo čo ďalej riešiť, tak sme išli. Išli sme iba na 5 dní, od 5.3.2020. Avšak pár dní pred naším odletom sa v Európe začal rozširovať vírus COVID-19. Zvažovali sme či letieť alebo nie. Ale ešte deň pred odletom sa zdalo byť, že je zasiahnuté iba Taliansko a zopár prípadov bolo aj v okolitých krajinách ale v Dánsku sme nemali žiadne informácie o nakazených. Tak sme sa rozhodli ísť. Všetky cesty a lety prebehli bezproblémovo a my sme dorazili do Kodane, kde sme si užili nádherné dni. Niektoré prekvapivo krásne slnečné a teplé, v iné dni sme pocítili aké počasie naozaj je v Dánsku. Jediná známka o tom, že nejaký vírus sa šíri po Európe boli plagáty pri verejných toaletách o dodržiavaní hygieny a antibakteriálne gély. Plus nám chodili správy zo Slovenska o rôznych blížiacich sa opatreniach. Keď sme sa vrátili všetko prebehlo štandartne. Na letisku neriešili žiadne teploty ani rúška, čo ma až prekvapilo. Doma sme si dali dobrovoľnú domácu karanténu a pár dní na to sa odporučila aj pre všetkých obyvateľov. Tak si tu teraz sedím pri počítači, je to presne 3 týžne odkedy som sa vrátila z Kodane a musím sa priznať, že toto je môj zatiaľ najrýchlejšie spracovaný travel blog a vôbec travel fotky z nejakého môjho výletu.
Fotky z Izraela, Bukurešte či Krakowa ešte stále čakajú na spracovanie. Ale predpokladám, že v najbližších týždňoch sa dopracujem aj k nim.
Tak ale poďme na to. V nasledujúcich obrázkoch vám ukážem Kodaň mojimi očami.
Enjoy.

Kodaň bola pekná. Iná, špecifická a predsa som tam našla mnoho podobností s inými mestami. Určite sa tam pôjdem pozrieť ešte raz, ale radšej v lete nech mám viac slniečka a nemusím mať na sebe toľko vrstiev.

Ďakujem, že ste si pozreli kúsok sveta mojimi očami.
Väčšinu fotiek som fotila ja a tých pár na ktorých som ja, fotila Viktória Hodvan.